Home : Brands : Airex : Airex AXR.MECT.1.0966 1 Door Countertop Merchandiser Fridge
Airex AXR.MECT.1.0966 1 Door Countertop Merchandiser Fridge
Payment
  • Capacity: 78 Litres
  • Attractive ready-to-serve cold counter-top drink display
  • Adjustable digital temperature control (from 2°C - 12°C)
  • Fan forced airflow delivering cool air to the entire refrigerator
  • Environmentally friendly R600a Hydrocarbon refrigerant
  • Efficient LED lighting for increased product visibility
  • Double glazed glass with warm air blown up all sides
  • Minimized condensation
  • Three adjustable shelves for flexibility
  • Removable shelves for ease of cleaning
  • Self-closing door
  • Tested in Australia to meet Australian Standards
  • Warranty: 24 Months Parts and Labour
  • Power: 220-240V; 0.34kW; 10A plug
  • Dimensions: 452 x 406 x 966mm[h]