Home : Brands : Airex : Airex AXR.UCGN.2.900H Under Counter 2 Solid Door Fridge, 900mm High
Airex AXR.UCGN.2.900H Under Counter 2 Solid Door Fridge, 900mm High
Payment
  • Capacity: 184 Litres
  • 2 x Solid door refrigerated storage
  • Monoblock refrigeration system
  • Fan forced ducted cooling
  • Protective coating on refrigeration coil to help prevent corrosion
  • Environmentally friendly R290 Hydrocarbon refrigerant
  • Efficient LED lighting for increased product visibility
  • Stainless Steel worktop as standard
  • 1/1GN shelf configuration with adjustable runners
  • Reversible lockable doors
  • 60mm CFC free polyurethane insulation
  • Efficient and hygienic cleaning made easy
  • Innovative internal design
  • High quality components
  • Highly efficient compressors and EC fans
  • Self-closing doors with lock fitted as standard
  • Supplied on lockable castors
  • Temperature Range: 0°C - 6°C
  • Max Ambient Temp: 40°C
  • Warranty: 24 Months Parts and Labour
  • Power: 220-240V; 10A plug; 0.33kW
  • Dimensions: 1360 x 700 x 900mm[h]