Home : Brands : Airex : Airex AXR.UCGN.3.900H Under Counter 3 Solid Door Fridge, 900mm High
Airex AXR.UCGN.3.900H Under Counter 3 Solid Door Fridge, 900mm High
Payment
  • Capacity: 276 Litres
  • 3 x Solid door refrigerated storage
  • Monoblock refrigeration system
  • Fan forced ducted cooling
  • Reversible lockable doors
  • 60mm CFC free polyurethane insulation
  • Supplied on lockable castors
  • Temperature Range: 0°C - 6°C
  • Max Ambient Temp: 40°C
  • Warranty: 24 Months Parts and Labour
  • Power: 220-240V; 10A plug; 0.41kW
  • Dimensions: 1795 x 700 x 900mm[h]