Home : Brands : Anvil : Countertop : Anvil VRX1200S SS Lid Refrigerated Ingredient Well 1200mm
Anvil VRX1200S SS Lid Refrigerated Ingredient Well 1200mm
Payment
  • Takes 4 x 1/3 GN pans or 3 x 1/3 + 1 x 1/2 size
  • Interior and exterior stainless steel
  • Supplied with glass in kit form
  • Ambient temperature 38˚C
  • Dixell controller
  • Adjustable feet
  • GN Pans not supplied
  • Power: 240 V; 0.19 kW
  • Double Gold Star Warranty: 2 years Parts & Labour
  • Dimensions: 1200 × 395 × 255 mm[h]