Home : Brands : Anvil : Countertop : Anvil VRX1500SS Lid Refrigerated Ingredient Well 1500mm
Anvil VRX1500SS Lid Refrigerated Ingredient Well 1500mm
Payment
  • Takes 6 x 1/3 GN pans or 5 x 1/3 + 1 x 1/2 size
  • Interior and exterior stainless steel
  • When lid is raised, height is 630mm
  • Ambient temperature 38˚C
  • Dixell controller
  • Adjustable feet
  • GN Pans not supplied
  • Power: 240 V; 0.19 kW
  • Double Gold Star Warranty: 2 years Parts & Labour
  • Dimensions: 1500 × 395 × 255 mm[h]