Home : Brands : Anvil : Fridges Bench : Inomak UBI71790LB Low Boy Underbench Fridge 1790mm
Inomak UBI71790LB Low Boy Underbench Fridge 1790mm
Payment
  • Suitable for 100mm deep 1/1 GN pans
  • Embedded controller
  • Heavy duty stainless steel interior and exterior 304
  • Self closing doors
  • Anticorrosive protection on the evaporators
  • Automatic defrost
  • 0°C to +10°C
  • Ambient 43°C
  • Supplied on castors
  • Power: 240 V; 0.34 kW
  • Double Gold Star Warranty 2 Years Parts & Labour
  • Dimensions: 1790 × 700 × 660 mm[h]