Home : Brands : Anvil : Inomak UBI72240LB Low Boy Underbench Fridge 2240mm
Inomak UBI72240LB Low Boy Underbench Fridge 2240mm
Payment
  • Suitable for 100mm deep 1/1 GN pans
  • Embedded controller
  • Heavy duty stainless steel interior and exterior 304
  • Self closing doors
  • Anticorrosive protection on the evaporators
  • Automatic defrost
  • 0°C to +10°C
  • Ambient 43°C
  • Supplied on castors
  • Power: 240 V; 0.34 kW
  • Double Gold Star Warranty 2 Years Parts & Labour
  • Dimensions: 2240 × 700 × 660 mm[h]