Home : Brands : Fed : Bonvue GAN-1800RF3 3 Tier Modern Cake Display 1800mm
Bonvue GAN-1800RF3 3 Tier Modern Cake Display 1800mm
Payment
  • Capacity: 925L
  • 3 shelves plus base
  • Double glazed and heated glass for clear vision
  • Rear sliding removable doors for easy cleaning
  • LED lighting on each shelf for excellent illumination
  • Stainless steel mirror base
  • 32ºC ambient at 60% RH
  • Easily accessible cooling system for easy cleaning
  • Digital temperature control
  • Ventilated cooling system by controlling humidity at low temperature
  • Auto defrost
  • Operating temperature: 2ºC ~ 8ºC
  • Secop Compressor
  • Fitted with castors for easy mobility
  • Stainless steel body
  • Plus 12 Months Parts Warranty with product registration
  • Warranty: 12 months Parts and Labour
  • Power: 240V; 10A; 870W
  • Dimensions: 1800 x 730 x 1350mm(h)