Home : Brands : Fed : FED-X XVRX1500/380S Stainless Steel Lid Salad Preparation Bench
FED-X XVRX1500/380S Stainless Steel Lid Salad Preparation Bench
Payment
  • Net Volume: 6 x GN1/3L
  • Max Ambient Temperature: 38℃, 60%RH
  • Temperature Range: +2 to +8°C
  • Cooling System: Static cooling
  • Compressor: Donper
  • Controller: Dixell
  • Stainless steel interior and exterior
  • Heavy-duty condenser fans
  • Dixell digital temp controller
  • Angled pan positions
  • Maximum pan depth: 150mm
  • Pan divider included
  • Pans are not included
  • Refrigerant: R600A
  • Plus 2 Years Parts Only for Products Registered within 14 Days of Invoice
  • Power: 240V; 50V; 10A; 110W
  • Warranty: 24 months Parts and Labour
  • Dimensions: 1590 x 395 x 281mm[h]