Gasmax SMB-7-0900 Heavy Duty Salamander Bench with Shelf Braces
- Bench:900mm width x 700 mm deep Ć 900 mm high
- With shelf braces: 900mmWx505mmDx406mmH
- Specially designed for quick & simple assembly
- Supplied flat-packed for ease of transport
- Splashbacks
- Stainless Steel backed
- 150mmx30mm splash back
- Fully enclosed
- Legs
- Fully adjustable 201 grade S/S polished disc feet
- Castor kits available (lockable)
- Benchtops
- Lined with XPS board, 20 mm thick & 304 grade S/S panel
- Special S/S āUā channel reinforcements under
- Warranty: 12 Months Parts only
- Dimensions: 900 x 700 x 920+460mm[h]