Home : Brands : Fed : Gasmax : Gasmax SMB-8-1200 Heavy Duty Salamander Bench with Shelf Braces
Gasmax SMB-8-1200 Heavy Duty Salamander Bench with Shelf Braces
Payment
  • Bench:1200mm width x 824 mm deep Ɨ 920 mm high
  • With shelf braces: 1200mmWx505mmDx460mmH
  • Specially designed for quick & simple assembly
  • Supplied flat-packed for ease of transport
  • Splashbacks
  • Stainless Steel backed
  • 150mmx30mm splash back
  • Fully enclosed
  • Legs
  • Fully adjustable 201 grade S/S polished disc feet
  • Castor kits available (lockable)
  • Benchtops
  • Lined with XPS board, 20 mm thick & 304 grade S/S panel
  • Warranty: 12 Months Parts only
  • Dimensions: 1200 x 824 x 920+460mm[h]