Thermaster PG150FA-XB 2 Door Cold Bench Salad Station - 4 x 1/1 GN Pans
Payment
  • Gross Volume: 600 L
  • Fits 4 x 1/1GN
  • Ambient: 38/50
  • Temperature: +1 to +5
  • All stainless steel
  • Streamlined for easy cleaning
  • Auto defrost with a separate control button
  • “Blown well” Cross-flow fan cooling
  • Cassette cooling system
  • 220mm deep PE Chopping Board included
  • Automatic condensation evaporation
  • Hinge cabinet doors
  • Come with a storage shelf inside a refrigerated cabinet
  • Digital temp. controls & read-out
  • Fits GN pans up to 150mm deep
  • GN Pans not included
  • Clear sliding doors for serving area
  • Castors
  • 2 Years Parts and Labour + 2 Years Parts only Warranty with Product
  • Power: 240V, 645W/10A
  • Warranty: 24 months Parts and Labour
  • Dimensions: 1460 x 790 x 845mm[h]