Thermaster PG150FE-XB Wet and Dry Bain Marie Display - 4 x 1/1 GN Pans
Payment
  • Gross Volume: 600 L
  • Temperature: 35 to 85°C
  • Italian Multiple Heating Element, Build in water inlet and outlet
  • Can operate as wet or dry bain marie
  • Convective thermal air-flow & humidity
  • Heating elements submerged in water
  • Ambient storage cabinet under
  • Perforated pan divider
  • All stainless steel
  • Analogue temperature control
  • Temperature Reach Indication light
  • Castors
  • Streamlined for easy cleaning
  • Fits GN pans up to 150mm deep
  • Pans available
  • 2 Years Parts and Labour + 2 Years Parts only Warranty with Product
  • Power: 240V, 1.216W/10A
  • Warranty: 24 months Parts and Labour
  • Dimensions: 1460 x 765 x 845mm[h]