Thermaster PG150FE-XG Wet and Dry Bain Marie Display - 4 x 1/1 GN Pans
Payment
  • Gross Volume: 600 L
  • Fits 4 x 1/1GN
  • Ambient: 38/50
  • Temperature: 35 to 85
  • Can operate as wet and dry bain marie
  • Convective thermal air-flow & humidity bench
  • Tempered glass canopy
  • Clear sliding doors for the serving area
  • Halogen heating lamp with light cover and a separate switch
  • Ambient storage cabinet under with sliding doors
  • Perforated pan divider
  • All stainless steel
  • Analogue temperature control
  • Temperature Reach Indication light
  • Streamlined for easy cleaning
  • Fits GN pans up to 150mm dee
  • GN Pans not included
  • 2 Years Parts and Labour + 2 Years Parts only Warranty with Product
  • Power: 240V
  • Warranty: 24 months Parts and Labour
  • Dimensions: 1460 x 790 x 1280mm[h]