Home : Brands : Fed : Thermaster : Thermaster TL1500TN Stainless Steel 2 Door 1500mm Workbench Fridge
Thermaster TL1500TN Stainless Steel 2 Door 1500mm Workbench Fridge
Payment
  • Gross/Net Volume: 345L/278 Litres
  • 2 x Solid hinged door
  • Max Ambient Temperature: 32℃
  • Temperature Range: -2 to 8°C
  • 100mm wall clearance is required for ventilation
  • Warranty: 24 months Parts and Labour
  • Power: 240V; 250W; 10A
  • Dimensions: 1500 x 700 x 850mm[h]
  • Net Weight: 100 kg
About the Product and Brand