Home : Brands : Goldstein : Ovens : 500mm Ranges : Goldstein PF24Q20-X 610mm Chargrill Top, Gas Static Oven
Goldstein PF24Q20-X 610mm Chargrill Top, Gas Static Oven
Payment
  • 610mm Chargrill
  • Gas static oven
  • Griddle plate
  • 20mm thick mild steel griddle plate
  • 20 MJ griddle burners per every 305mm section
  • Piezo ignition
  • Oven
  • 100°C – 280°C thermostatic control
  • Piezo ignition
  • Oven and door are fully insulated with vitreous enamel
  • GN 1/1 capacity with 3 position racking
  • Power: 100MJ - NG; 96MJ - LPG
  • Dimensions: 610 x 800 x 1120mm[H]