Simply Stainless SS05-7-1500-DW Under Counter Dishwasher Sink Bench
Payment
  • Designed to suit under counter dishwashers
  • Suits standard 600mm wide dishwasher
  • Includes part numbers
  • 1 x SS05.7.1500 L/R
  • 1 x SSJR700
  • 2 x SSLEGLHL
  • 1 x SS21.7.0600
  • 2 x SSFBON
  • Sink bowl 450 x 450 x 300[d]
  • Available with Left or Right sink only
  • Please specify with order
  • 1.2mm gauge, high quality stainless steel
  • Legs: 38 mm round SS tube frame; satin polished
  • Adjustable plastic feet
  • Undershelf: Pot Rack
  • Supplied flat packed ready for assembly
  • Rear splashback 150 mm
  • Pre−punched waste hole to suit 90mm waste