Home : Catering Equipment : Food Displays Ambient : Bromic FD4T1500H 1500mm 4 Tier Hot Food Display
Bromic FD4T1500H 1500mm 4 Tier Hot Food Display
Payment
Accessories
Bromic FD4T1500A 1500mm 4 Tier Ambient Food Display Bromic FD4T1500A 1500mm 4 Tier Ambient Food Display
Bromic FD4T1500C 1500mm 4 Tier Cold Food Display Bromic FD4T1500C 1500mm 4 Tier Cold Food Display
  • Adjustable shelves
  • 3 positions: Flat, 5° or 10° slant
  • Toughened safety glass creates a durable display
  • Main Light: T5
  • Durable stainless steel body
  • Temperature range: +50°C ~ +70°C
  • Digital temperature controller
  • Max ambient temp: 40°C
  • Capacity: 686 Litres
  • Warranty: 5 Years Parts and Labour
  • Power: 240 V; 15A
  • Dimensions: 1500 x 740 x 1360mm[h]
  • Weight: 223 Kg
About the Product and Brand