Turbo Air TBP2400-2 3 Tier Rectangle Cake Display
Images are indicative only
  • Capacity: 1000 Litres
  • 3 layers; 2 shelves
  • Front heated glass
  • Efficient led lighting for each shelf
  • Rear access of compressor compartment
  • One way mirror
  • Worm blown air system
  • Digital temperature control system
  • Air flow grille
  • Sliding door type
  • Fan Cooling Type
  • Polyurethane+Cyclopentane+CFC Free insulation
  • Temperature range: 2°C to 8°C
  • Warranty: 3 Years Parts and Labour
  • Power: 240V; 5.5A
  • Dimensions(mm): 2400 x 700 x 1370mm[h]