Home : Catering Equipment : Fridges Bench : Airex AXR.UCGN.2G.900H Under Counter 2 Glass Door Fridge, 900mm High
Airex AXR.UCGN.2G.900H Under Counter 2 Glass Door Fridge, 900mm High
Payment
  • Capacity: 184 Litres
  • 2 x Double glazed heated glass door
  • Exceptional display and minimal condensation
  • Monoblock refrigeration system
  • Unique fan forced ducted cooling
  • 60mm CFC free polyurethane insulation
  • Supplied on lockable castors
  • Removable filter for easy cleaning
  • Temperature Range: 0°C - 6°C
  • Max Ambient Temp: 38°C
  • Warranty: 24 Months Parts and Labour
  • Power: 220-240V; 0.36kW; 10A plug
  • Dimensions: 1360 x 700 x 900mm[h]