Glacian BCG61420 Slimline 2 Undercounter Glass Door Fridge
Payment
  • 1420mm wide; Capacity: 267 Litres
  • Monoblock system with removable condenser filter for easy cleaning
  • Internal dimensions 855 x 563 x 558mm
  • Led lighting
  • 304 grade stainless interior and exterior
  • High density 75mm thick insulation
  • Doors take 1/1 GN pans widthways
  • Corrosion resistant coating on evaporator coil
  • Fan delay switch on doors to save energy
  • Supplied on castors (feet optional)
  • Rounded internal corners for easy cleaning
  • 43°C ambient temperature
  • Self closing doors
  • R290 gas/li>- Supplied with 2 shelves per door
  • Power: 240 V; 0.53 kW
  • Double Gold Star Warranty: 2 years Parts & Labour
  • Dimensions: 1420 × 660 × 850 mm[H]; 118 kg