CookTek Helios HRD.9500.WK35.4 Drop-In Induction Wok Cooker
  • Heavy duty electronic components
  • Thick, high-impact glass-ceramic top
  • Engineered for use in commercial kitchens
  • Easy control via the Helios Touch interface
  • Temperature range from 29°C - 218°C
  • Cut Out Size (mm): 400w x 400d
  • Warranty: 24-month Parts and 12-months Labour
  • Power: 240V; 3.5 kW; 15 amp plug
  • Dimensions: 419 x 419 x 156mm[h]