Glacian HPB1815DD Pizza Prep With Drawers
Payment
  • 1815mm wide; Capacity: 416 Litres
  • 9 x 1/3 size pans (not supplied)
  • Monoblock system with removable condenser filter for easy cleaning
  • Internal dimensions: 1249 x 658 x 558mm
  • Supplied on 150mm castors (feet optional)
  • Nylon cutting board (increases overall depth to 830mm)
  • Sliding polycarbonate pan covers
  • Supplied with spacer bars for 1/6 and 1/9 size pans
  • Removable well, for easy cleaning
  • 304 grade stainless interior and exterior
  • High density 75mm thick insulation
  • Supplied with 2 sets of drawers instead of doors
  • Corrosion resistant coating on evaporator coil
  • Rounded internal corners for easy cleaning
  • R290 gas
  • 43°C ambient temperature
  • Power: 240 V; 0.45 kW
  • Double Gold Star Warranty: 2 years Parts & Labour
  • Dimensions: 1815 × 760 × 1100 mm[H]; 170 kg