Home : Catering Equipment : Slicers : Noaw : Auto : Noaw NS350HDA Fully Automatic Heavy Duty Slicer
Noaw NS350HDA Fully Automatic Heavy Duty Slicer
Payment
  • Blade diameter 350 mm
  • Fully automatic or manual carriage operation
  • Intuitive control panel
  • Variable blade speed, carriage speed & length of cut
  • Preselect desired slice quantity
  • Gravity feed
  • Heavy duty, robust construction
  • High volume output
  • Large Deli's, cafes, restaurants, butcher shops & supermarkets
  • Height of cut 260 mm
  • Length of cut 275 mm
  • Slice thickness: 0 - 13mm