Glacian BCS61885 Stainless Steel 3 Door Slimline Fridge 660 Deep
Payment
  • 1885mm wide; Capacity: 420 Litres
  • Monoblock system with removable condenser filter for easy cleaning
  • Internal dimensions: 1320 x 563 x 558mm
  • Led lighting
  • 304 grade stainless interior and exterior
  • High density 75mm thick insulation
  • Doors take 1/1 GN pans widthways
  • 43°C ambient temperature
  • Supplied with 2 shelves per door
  • Power: 240 V; 0.465 kW
  • Double Gold Star Warranty: 2 years Parts & Labour
  • Dimensions: 1885 × 660 × 850 mm[H]; 153 kg