Home : Brands : Noaw : Noaw NS350HDS Semi Automatic Heavy Duty Slicer
Noaw NS350HDS Semi Automatic Heavy Duty Slicer
Payment
  • Blade diameter 350 mm
  • Semi automatic or manual carriage operation
  • Control panel for basic variable selection
  • Controls carriage speed & length of cut
  • Gravity feed
  • Heavy duty, robust construction
  • High volume output
  • Large Deli's, cafes, restaurants, butcher shops & supermarkets
  • Height of cut 215 mm
  • Length of cut 220 mm
  • Slice thickness: 0 - 14mm